Back to top
viva bg 1 - Mistinė Kantata AXIS MUNDI

Kompozitorė – Vilija Mažintaitė
Teksto autorė – Birutė Pernaravičiūtė

Atlikėjai

  • Moterų choras VIVA – meno vadovė ir dirigentė Vilija Mažintaitė, chormeisterė Brigita Šakalienė
  • Styginių kvartetas – Artūras Šilalė (smuikas), Irma Belickaitė (smuikas), Girdutis Jakaitis (altas), Edmundas Kulikauskas (violončelė)
  • Fortepijonas – Darius Mažintas
  • Solistė – Brigita Šakalienė
  • Skaitovas – Modestas Jankūnas

Artėjančių Šv. Kalėdų proga choras VIVA kviečia į šventinį pasirodymą Šv. Jonų bažnyčioje Vilniuje, kur skambės mistinė kantata „Axis Mundi”.

Mistinė kantata – tai iškilmingo, šlovinančio pobūdžio vokalinis-instrumentinis muzikos žanras, kuriame susipina filosofinis, mistinis ir teologinis mokymas bei pasaulėvoka, pagrįsta iracionalumu, kai kalbama apie nematerialius dalykus.

„Axis Mundi“ – „Pasaulio ašis“ – simbolizuoja Dievą bei Jo sutvertą pasaulio tvarką ir pojūtį, kad žmogus gyvena teisingai sukurtoje visatoje. Atliekamame autoriniame religinio pobūdžio kūrinyje „Axis Mundi“ skambės giesmės lotynų kalba, kuriomis šlovinamas Viešpats – žiaurus, bet teisingas, negailestingas, bet mylintis, visa ko pradžia, amžinas ir nekintantis.

Atlikėjai, meistriškai derindami muzikinius sąskambius su specialiai šiam pasirodymui kurtomis šviesų instaliacijomis, pakvies žiūrovą kartu pasinerti į nepamirštamą kelionę po pasaulio sutvėrimo istoriją.

  • Durys atidaromos 19:00 val. Koncerto pradžia 19:30 val.
  • Renginio trukmė – 1 val.

BILIETAI

Pirkdamas bilietą į koncertą, neprieštaraujate, kad koncertas gali būti filmuojamas ir fotografuojamas, o jo nuotraukos viešinamos.

Gerbiami žiūrovai, prašome gerbti vieni kitus ir atkreipti dėmesį, jog vaikai iki 7 metų į koncertus neįleidžiami.

Nuolaidos taikomos studentams, senjorams ir neįgaliesiems (pateikti pažymėjimą kontrolės metu).

Renginio dieną bilietus bus galima įsigyti prie įėjimo.